مبدل سیگنالینگ مخابراتی

شرکت رایافون با استفاده از تجربه طولانی و تخصص خود در زمینه سیگنالینگ های مخابراتی، محصولی را ارائه کرده است که با پشتیبانی از کلیه پروتکلهای سیگنالینگ رایج اعم از in-band و out-of-band ارتباطی ساده و بی دردسر را فراهم ساخته و بسیاری از معضلات شبکه مخابراتی را حل میکند.

 

معرفی محصول

RATE - 410 یک محصول توانمند جهت تبدیل پروتکل های سیگنالینگ به یکدیگر در شبکه مخابراتی میباشد. این محصول برای تسهیل برقراری ارتباط میان شبکه ها و سیستمهای مخابراتی ناهمخوان طراحی شده و دارای کاربردهای وسیعی هم در سطح شبکه مخابراتی کشور و استانها و هم در سطح سازمانها و شرکتها میباشد.

شرکت رایافون با استفاده از تجربه طولانی و تخصص خود در زمینه سیگنالینگ های مخابراتی، محصولی را ارائه کرده است که با پشتیبانی از کلیه پروتکلهای سیگنالینگ رایج اعم از in-band و out-of-band ارتباطی ساده و بی دردسر را فراهم ساخته و بسیاری از معضلات شبکه مخابراتی را حل میکند.

امروزه پروتکلهای مخابراتی مختلفی در سطح جهان وجود دارد. درون شبکه مخابرات یک کشور ممکن است تنوع زیادی از پروتکل های سیگنالینگ وجود داشته باشد. برخی از این پروتکلها عبارتند از: SS7 / PRI / CAS / V5.1 / V5.2 R1 / R2 / MFC / DTMF / SIP

دستگاه RATE - 410 موانع موجود بر سر راه اتصال سیستمهای مخابراتی به یکدیگر را از بین برده و امکان برقراری ارتباط و مبادله اطلاعات بین هر شبکه ای را فراهم میسازد. این وسیله با حل مشکل عدم تطابق سیستمها با یکدیگر و برطرف کردن نیاز جایگزینی تجهیزات، باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های اپراتورهای مخابراتی و نیز سازمانها میشود.

INSIST ON THE BEST

 

برخی کاربردهای سیستم RATE-410

RATE - 410 با داشتن حداکثر 52 لینک E1 و پشتیبانی همزمان از پروتکلهای مختلف دارای کاربردهای فراوانی در شبکه های مخابراتی میباشد. این دستگاه براحتی قابل تنظیم و پیکربندی برای کاربردهای مختلف میباشد.

در نوع مبدل SS7 / PRI و SS7 / CAS میتوان علاوه بر حل مشکل کمبود امکانات No.7 در مراکز، سیستمهای دارای سیگنالینگ قدیمی را به سیستمهای جدیدتر متصل نمود.

مبدل CAS / PRI برای سازمانهایی که قصد دارند مراکز قدیمی خود را با سیگنالینگ PRI به شبکه مخابراتی و یا به مراکز IP-PBX و سیستمهای VoIP متصل نمایند بسیار کارگشا میباشد. یکی از کاربردهای مهم این محصول، استفاده از آن به عنوان یک سوئیچ ترانزیت برای مسیریابی مکالمات بین چندین سیستم با پروتکل های مختلف یا یکسان میباشد. قابلیت متمرکز کنندگی (concentration) این محصول برای حل مشکل کمبود لینک در شبکه مخابراتی قابل استفاده میباشد.

 

کاربرد در توسعه شبکه دسترسی (Access Network)

امروزه اپراتورهای مخابراتی توجه ویژه به توسعه شبکه دسترسی دارند. این امر به دلایل مختلف از جمله کاهش هزینه های مدیریت و نگهداری سیستمها و نیز ارائه سرویس مناسب و یکسان به همه مشترکین میباشد. همچنین با تبدیل مراکز کم ظرفیت از سوئیچ مستقل به سیستم Access میتوان بسیاری از نیازها و الزامات امنیتی (LI) و نیز Hot Billing و Prepaid و IN را برای این سیستمها برآورده ساخت.

پروتکل V5.2 بصورت گسترده در شبکه دسترسی استفاده میشود. متاسفانه برخی سیستمهای سوئیچ موجود در شبکه مخابرات امکان سازگاری و کار با این پروتکل را ندارند و هزینه های هنگفتی باید صرف جایگزین کردن آنها با سیستمهای جدیدتر بشود.

دستگاه RATE - 410 با توجه به دارا بودن تکنولوژی بالای نرم افزاری و سخت افزاری، میتواند ضمن دریافت سیگنالینگ SS7 یا CAS و یا PRI از چندین دستگاه از این سیستمها و تبدیل آن به سیگنالینگ استاندارد V5.2-AN این مشکل را برطرف سازد. بدین ترتیب کلیه عملیات شارژینگ و مدیریت مشترکین به مرکز بالادست (Host) منتقل میشود.

کاربرد مهم دیگر این محصول، استفاده از آن در افزایش تعداد V5-ID مراکز Host میباشد که بدین ترتیب مشکل کمبود امکانات در توسعه شبکه دسترسی را برطرف میسازد.

یک کاربرد مهم و جدید این محصول، استفاده از آن جهت تبدیل سوئیچهای TDM به SIP AccessGateway برای سافت سوئیچ میباشد. همچنین میتوان از این محصول به عنوان Gateway در شبکه NGN/IMS استفاده نمود.

 

مشخصات فنی RATE - 410


اینترفیس

- دارای هشت لینک E1 در مدل RATE-410

- قابل توسعه تا 52 لینک E1 در مدل RATE-410H

- پورت شبکه اترنت 10/100 Mbps جهت مدیریت و ارتباط با سیستم


پروتکل های سیگنالینگ

SS7

PRI / QSIG

V5.1 / V5.2

CAS

R1 / R2 / MFC / DTMF / FSK

SIP / RTP

سخت افزار و نرم افزار

- پردازنده صنعتی با سرعت حداقل 800 MHz

- قابلیت پردازش سیگنال دیجیتال DSP

- قابلیت packet switching و circuit switching

- عدم بکار گیری قطعات متحرک مکانیکی و فن در پردازنده

- نشانگر وضعیت لینک ها

- سوئیچینگ بین تماسها بصورت non-blocking

- سیستم عامل Real-Time با قابلیت اطمینان بالا

- استفاده از پروتکلهای امن برای ارتباط شبکه

- کاملا stand-alone و عدم نیاز به هرگونه تجهیزات اضافه نظیر سرور و UPS

تغذیه

- منبع تغذیه سوئیچینگ

- تغذیه از برق شهر : 100 - 250 VAC (220V Typical)

- تغذیه از باطری : 32 - 70 V (-48 VDC Typical)

- جریان مصرفی : Max. 2 A

مشخصات فیزیکی

- کیس: استاندارد 19 اینچ Rackmount با اندازه 1-Unit

- ابعاد: W/H/D = 440 x 44 x 300 mm

- وزن : 3500 gr

- درجه حرارت محیط کاری: 0 - 40 ºC

- رطوبت محیط کاری : تا 90%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *